Плакатна акція “Діалоги з Єрмиловим” – Ukrainian design and innovation week
До програми сезону 2 Сезон

Плакатна акція “Діалоги з Єрмиловим” до 130-річчя з дня народження Василя Єрмилова.

Історична довідка
Василь Дмитрович ЄРМИЛОВ (21 березня 1894, Харків – 6 січня 1968, Харків). Талановитий графік і живописець, автор плакатів, книжкової ілюстрації, театральних декорацій, предметів дизайну малих форм Василь ЄРМИЛОВ залишається однією із легендарних фігур української культури. 
Харків’янин за походженням з Харковом митець зв’язав свою життєву і творчу долю. Протягом 1910-х років навчався в харківських художніх школах і приватних студіях (1909-1914). Перший виставковий досвід Василя ЄРМИЛОВА пов’язаний з «Товариством харківських художників» (1909). Як авангардист вперше заявив про себе на виставці футуристичної групи «Спілка Семи» (1918). У 1920-му році керував майстернею живопису Харківського заводу художньої індустрії, з 1921-го – увійшов до складу створеного на базі художнього училища Харківського художнього технікуму (пізніше – Харківського художнього інституту), в якому очолив графічну майстерню (1921-1935). 
Саме в цей час розкрився весь творчий потенціал Василя ЄРМИЛОВА: художника і педагога. Митець поправу вважається засновником української гілки функціоналізму (конструктивізму): в 1920-х роках працював над «Абеткою художньої мови» як системи диференціювання основних кольорів, що її використовував на практичних заняттях із студентами, є автором унікальних конструктивістських речей, в тому числі агітпропівських споруд, предметів інтер’єру, прикладної графіки (книжок, журналів, етикеток), сценічної декорації тощо. Брав участь у міжнародних виставкових проєктах (Німеччина, Польща). На Міжнародній торгівельній виставці в Лейпцигу 1922 року за марку «У поміч голодуючим» отримав золоту медаль; в 1928 році як дизайнер працював над оформленням українського розділу радянського павільйону на Міжнародній виставці «Преса» (Кельн). У середині 1930-х років реалізує масштабний проєкт оформлення інтер’єрів першого в СРСР Палацу піонерів, орієнтуючись на досвід Буагаузу.
До викладацької роботи в Харківський художній інститут (після реорганізації – Харківській художньо-промисловий інститут, нині – ХДАДМ) повернувся в повоєнний період, в 1944-му році, втім, в 1949-му – був звільнений за «формалізм» і поновлений на посаді професора у часи т.зв. «хрущовської відлиги» (1963-1967). Не тільки в історію харківської академії, але й до історії вітчизняного мистецтва ХХ століття Василь ЄРМИЛОВ увійшов як «піонер українського дизайну».
Твори художника зберігаються в музеях і приватних колекціях в Україні (втому числі – в Харкові), в США, Німеччині, Франції.
Текст підготовлений на основі авторських публікацій: доктора мистецтвознавства, завідувача кафедри візуальних практик ХДАДМ Тетяни ПАВЛОВОЇ.

Спікери: Олександр СОБОЛЄВ, Віктор СИДОРЕНКО, Микола ЯКОВЛЄВ. 

t.me/ksada_official